Az első rész egy áttekintés a technológiáról.

Az ózon természetes és rendkívül hatékony megoldás környezetünk tisztántartására, a patogénmentes állapot elérésére, fenntartására.

Patogének:

A bakrériumok, vírusok, gombák vagy mikrobák olyan élősködők amelyek mindenhol megtalálhatók az egész planétán. Ha túlszaporodnak sok gondot okoznak mind az emberi szervezetben, állatokban vagy más organikus anyagokban amelyek a táplálékláncban találhatók. Láthatatlanok a szem számára, életünk természetes velejárói de sok esetben annak megkeserítői is a patogének.

Az ózon:

a természet okosan és magától védekezik a patogének túlszaporodása ellen: mintegy egyensúlyban tarja azokat, hogy ne okozzanak számottevő parazita jellegű kárt az élő organizmusokban. Ezt a védekező szerepet a természet – mint “kívülről” érkező hatást – az ózonnal éri el.

Az ózon a természetben kiegyensúlyozó szerepet játszik és a villámláskor keletkezik. A villámlás egy – rendkívül magasfeszültségű – elektromos kisülés amely az ellentétes töltésű felhők között jön létre fény és hangjelenségek kíséretében. A villámlást követően az esővel érkezik a földre az ózondús csapadék amelynek frissítő hatását és illatát mindannyian ismerjük. Az ózon így a talajba és az általunk belélegzett levegőbe kerül és ott elvégzi áldásos, gyógyító hatását: gyorsan megöli a túlszaporodott gombákat, vírusokat és baktériumokat. Nagyban ritkítja a természetben előforduló paraziták petéit amelyek akár 60 évig életképesek, s az állatokat gyakran megfertőzik.

Ózon bőven keletkezik még sziklás tengerpartokon ahol a tengervíz hullámai megtörnek (nagy sebességgel és nyomással ütköznek) a köveken. Fenséges és egészséges a tengerparti permetet belélegezni ami nem csak ózonban, de többek között jódban is igen gazdag.

Az ózon hatásmechanizmusa:

Az ózon egy 3 oxigén atomból álló instabil molekula amely rendkívül könnyen és rövid idő alatt képes a 3. oxigén atomját átadni közvetlen környezetének. Ez az oxigén atom elektronhiánnyal bír és arra törekszik, hogy – amint lehetséges – felvegye azt környezetéből. Így rendkívül erős oxidáló hatással bír: elveszi a hiányzó elektront a mikrobáktól ami által azok elpusztulnak!

Alkalmazás:
az ózongenerátorok ma már könnyen beszerezhetők. Az ózon kétségen kívül hatékonyan alkalmazható számos szakterületen, így a méhészetekben is.

A második részben az alkalmazásokról írok:
https://vegagazda.hu/az-ozon-hasznalata-a-meheszetben-2-resz/

Szerkesztette:

Osváth Ferenc

Méhész/Kutató – fejlesztő mérnök